Gr. III

Grupa III bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym

Zobacz obraz źródłowy

Pięciolatki zdjęcia

Co słychać w grupie III?

Temat: Wie to każdy zuch – w zdrowym ciele, zdrowy duch!

(19.X-23.X.2020)

W najbliższym tygodniu po raz kolejny rozpoczniemy przygodę z ogólnopolskim projektem ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury”.  Tematem pierwszego modułu, który zrealizujemy będzie zdrowie.

Dowiemy się jak ważne znaczenie dla zdrowia mają prawidłowe nawyki higieniczne, utrwalimy etapy prawidłowego mycia rąk. Zwrócimy również uwagę na zasłanianie twarzy podczas kaszlu, czy kochania. Wykonamy doświadczenia ilustrujące sposób ilu usuwania zabrudzeń i bakterii przez mydło. Poszerzymy wiedzę na temat zdrowego odżywiania na podstawie filmu edukacyjnego oraz samodzielnie wykonamy zdrowie, kolorowe kanapeczki. Dowiemy się, również jak dbać o zęby oraz jak powinniśmy się zachować, jeśli już zachowujemy.

Temat: Mamy pięć lat. 12.10-16.10.2020

Wszystkimi zmysłami poznajemy świat!

W najbliższym tygodniu wzbogacimy naszą wiedzę na temat budowy ciała, ze szczególnym uwzględnieniem narządów zmysłów. Dowiemy się, jak ważne znaczenie mają dla człowieka w poznawaniu świata. Przez cały tydzień będziemy stymulować zmysły poprzez różnorodne zabawy i sytuacje edukacyjne. Podczas zajęć matematycznych podejmiemy próbę kodowania z wykorzystaniem maty – poćwiczymy orientację w przestrzeni, umiejętność odczytywania symboli i planowania.  Poznamy nową piosenkę – ,,Nasze uszy słyszą świat” i wykonamy prace plastyczną z wykorzystaniem farb plakatowych.  Małgorzata Szopa

1. Skąd mamy ubrania!(05.10. -09.10.)

Poznamy etapy powstawania ubrań. Wzbogacimy nasze słownictwo  o nowe pojęcia. Dowiemy się jak wygląda krakowski strój regionalny. Rozwijać będziemy naszą kreatywność i pomysłowość  bawiąc się                  w projektantów ubrań. Będziemy liczyć, segregować, układać wg podanego kodu obrazkowego oraz bawić się z cyfrą 3.

Anna Podolak

Przypominamy, że już w piątek 02.10.20 dzieci wyjeżdżają na tauron arenę

1. Co robią zwierzęta jesienią! (28.09. -02.10.)

Poznamy zwierzęta leśne i ich sposoby przygotowania do zimy. Wyjaśnimy sobie różnice pomiędzy ssakami a ptakami. Rozwijać będziemy umiejętność liczenia posługując się liczebnikami od jeden do sześciu w aspektach głównym i porządkowym. Doskonalić będziemy  umiejętność porównywania ilości zbiorów oraz stosowania określeń mniej, więcej tyle samo,   Będziemy bawić się z cyfrą 2. Stworzymy interesujące prace plastyczne wykorzystując do tego niestandardowe narzędzie – widelec.

 Anna Podolak

Co słychać w grupie III?

Temat: Już jesień

W najbliższym tygodniu wzbogacimy wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Będziemy obserwować drzewa znajdujące się w najbliższym otoczeniu, dowiemy się, dlaczego liście opadają. Utrwalimy sobie nazwy poszczególnych drzew, wygląd ich liści i owoców. Zapoznamy się z wybranymi gatunkami grzybów jadalnych i trujących oraz z zasadami obowiązującymi podczas grzybobrania. Będziemy kształtować umiejętność rozwiązywania prostych zadań matematycznych z treścią. Wykonamy jesienną prace plastyczną oraz poznamy nową piosenkę ,,Kolorowe listki”.

 Małgorzata Szopa

W dniu 16.09 (środa) przejażdżki na kucyku w ogrodzie przedszkolnym Dodatkowe informacje tutaj

Temat: Koleżanko, kolego, poznaj zasady ruchu drogowego!

W najbliższym tygodniu poznamy zasady bezpiecznego i kulturalnego poruszania się w ruchu drogowym. Będziemy kształtować umiejętność rozumienia informacji przekazywanych za pomocą znaków drogowych. Zdobytą wiedzę wykorzystamy podczas wycieczki po okolicy przedszkola.  Zapoznamy się z wybranymi pojazdami specjalistycznymi, dowiemy się w jaki sposób w razie potrzeby wezwać pomoc.  Nauczymy się na pamięć krótkiej rymowanki i piosenki dotyczącej tematu. Będziemy doskonalić poczucie rytmu oraz umiejętność rozpoznawania charakteru muzyki. Wybierzemy się również po raz pierwszy na zajęcia sportowe w Tauron Arenie, gdzie będziemy rozwijać sprawność fizyczną.

Gr. III 5-latki

Email do kontaktów z rodzicami:

nauczyciele.wesoleosemki@interia.pl

Opłaty w grupie:

-30zł  ręczniki papierowe na cały rok

-50zł wyprawka plastyczna

-60zł książki

Pieniążki prosimy wpłacać do 15 września na konto rady rodziców

Rada Rodziców Santander 

50 1090 1665 0000 000 11572 9820

Tauron Arena 18 wrzesień gr III i IV

4 września @ 07:00 – 14 listopada @ 17:00

W dniu 18.09 dzieci z grupy III i IV o godz. 11.30 wyjeżdżają na zajęcia sportowe do Tauron Areny. Powrót na obiad.

Opłata za autokar wynosi 8zł. Bardzo prosimy o wpłatę do intendenta przedszkola p
Iwonki. Dzieci z grupy IV, którym z zeszłego roku została nadpłata z wyjazdów, będą miały pomniejszoną opłatę.

Do plecaka dzieciom należy spakować:

maseczkę podpisaną, buty sportowe z białą podeszwą, strój gimnastyczny (spodenki i biały podkoszulek), woda z dzióbkiem, mała przekąska np. wafelek

Dziewczynki, które w dniu wyjazdu będą miały rajtuzki, dodatkowo proszone są o spakowanie skarpetek. Na zajęcia dziewczynki nie mogą nosić wiszących kolczyków.

Wyjazdy będą odbywać się cyklicznie. Daty następnych wyjazdów:

2 październik

30 październik

13 listopad

27 listopad

11 grudzień

Zgoda na udział dziecka w zajęciach sportowych w Tauron Arena