O nas

Wesołe Ósemki to najstarsze przedszkole w dzielnicy Nowa Huta i istnieje nieprzerwanie od 1951r. 66 letnia działalność sprawiła, że w jego murach dorastają kolejne pokolenia.

W ogrodzie

Przez pierwsze dziesięciolecia istnienia przedszkola, do 1960 r, wszystkie delegacje oficjalne i mniej oficjalne, krajowe i zagraniczne, wizytujące wzorowe miasto socjalizmu Nową Hutę, obowiązkowo odwiedzały placówkę przedszkolną na osiedlu Wandy.

W sali                                   Pierwsze lata

Do najbardziej znakomitych gości zaliczyć należy Johna F. Kennedy’ego (wtedy jeszcze senatora, a potem prezydenta Stanów Zjednoczonych). Przedszkole odwiedzały delegacje z Chin, Japonii, Niemiec.

W 2003 roku Samorządowe Przedszkole nr 88 otrzymało nazwę „Wesołe Ósemki”.
Dziś w naszym przedszkolu uczy się i bawi 100 dzieci w 4 oddziałach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Budynek przedszkola – jednokondygnacyjny (brak schodów), posiada przestronne, kolorowe sale oraz szeroki korytarz z szatnią.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sale wyposażone są w meble dostosowane do danej grupy wiekowej. Kładziemy naciska na wszechstronny rozwój dziecka, dlatego w każdej sali można znaleźć ciekawe kąciki zainteresowań.

Atutem położenia placówki jest cisza i spokój, z dala od hałasu komunikacyjnego. Posiadamy bardzo piękny, duży (4495m2), zielony ogród, wyposażony w bezpieczne przyrządy zabaw. Zakątek ten to wspaniałe miejsce do obserwacji przyrody przez cały rok. W ogrodzie została usypana górka, która daje możliwość realizacji potrzeby ruchu. Zimą to dodatkowa atrakcja służąca przedszkolakom do zjeżdżania na „jabłuszkach”. Przedszkole ma podjazd dla wózków.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapraszamy do naszej galerii i obejrzenia filmiku promocyjnego.